h
Pasta Tasarımları 


   

  
 


Cupcake Tasarımları


 

Kurabiye Tasarımları
 

 

 

 

Cakepops Tasarımları


 

Dev Kurabiye Tasarımları

 


9 Mart 2014 Pazar

DUYGU MASALI 1 YAŞINDA :)

     Herkese mutlu pazarlarrr :) 8 Mart 2014 yani dün Duygu Masalı 1 yaşını doldurdu. Dünden beri heyecanımdan mıdır bilmiyorum, düşünüyorum ne yazsam diye bilemiyorum aslında yazacağım o kadar çok şey var ki hangisinden başlayıp ne yazacağımı bilemiyorum. Bu yüzden ben de plansız aklıma hangi anılar gelirse yazmaya karar verdim :)

        İlk olarak bu işe nasıl başlamaya karar verdiğimden bahsedeyim. Aslında hem esprili hem ilginç. Herkes bilir nişan düğün organizasyonları ne kadar önemlidir genç kızlar için. Benim de hem güzel de yorucu bir huyum var "mükemmeliyetçi" olmak. Düğünde bir şekilde her şey kontrolünüzde olmadan ilerliyor ama nişan öyle değil tüm organizasyon size bağlı eğer aile içinde yapıyorsanız. Her neyse bende nişan pastamızın muazzam olmasını istiyordum araştırdım, tüm interneti alt üst ettim, modeller işte dizayn ama bunu kim yapacak? Bu iş ile ilgilenen bir kaç kişiyle görüştüm ettim ve sonunda istediğim modeli gösterip renkleri herşeyi belirledim. Yapabileceğim bu kadardı bundan sonrası ise karşımdakine güvenmek. O gün geldi ve ben pastamı görünce şok geçirdim. İstediğim pasta ile yakından uzaktan alakası yoktu renkler de dahil, ama lezzeti gerçekten harikaydı. Nişanımız geçti biz düğünümüzün hazırlıklarına başladık ama ben orada takılı kaldım tabi :)) Küçüklükten beri renklere, resme inanılmaz merakım var. O zaman madem beğenmiyorsun sen yap bunu dedim ve başladım. Tabi ki eğitim alarak. İnanın bu benim için artık tutkuya dönüşmüş durumda. Meğerse bunu yapmam lazımmış :))

   Bu süreçte tabi ki herşey mükemmel olmadı çok yoruldum başlarda zorlandım. Ama zamanla herşey oturmaya başladı. Aynı zamanda evlilik hazırlıkları da devam ettiği için günün 24 saati yetmez oldu ve tam hatırlamıyorum ama Temmuz 2013 biz ara vermek zorunda kaldık düğünümüz için ve tabi 7 Eylül düğünümüzden sonra birde burun operasyonu atlattım tam iyileşmem neredeyse 1 ayı aldı. Sonrasında ise büyük bir heyecanla tekrar devam ettik, ettik diyorum çünkü eşimin müthiş becerisi ortaya çıktı bu sırada :) Ben yetişemeyince o pastanın içi ile ilgilenmeye başladı ve denedi. İyi ki denemiş şimdi benim pandispanya ve krema yapmama izin vermiyor. Gerçekten de öyle benden daha güzel yapıyor itiraf etmeliyim :))

   Bu bir yıla, daha doğrusu çalıştığımız yaklaşık 7 aya 98 pasta, yüzlerce kurabiye, meşhur dev kurabiyeler, cupcakeler ve özel istek üzerine 1 tane meyve sepeti sığdırdık. Bunun dışında mükemmel insanlar tanıdım.İnsanların özel anlarına ortak olmak inanılmaz bir duygu inanın tarifi yok... Çok mutluyum bugünü yaşadığım için.. Şimdi kısa zamandaki ilk hedefimiz 3 katlı pastamızı yapmak. Bakalım kime, nasıl bir 3 katlı pasta yapacağız :) Çok pastadan bahsettim sanırım. Birçok kurabiye tasarımımızı da gerek şehir içi gerekse şehir dışında sahiplerine ulaştırdık. Bu masal anlat anlat bitmez :) Kısacası şehrimiz Edirne' yi, insanlarını ve bu işi yapmayı seviyoruz.

'' İlk Doğum Günün Kutlu Olsun DUYGU MASALI! ''


Duygu ÇINAR ÇAKAY

2 yorum:

 1. Süpersiniz :) Ellerinize, emeğinize sağlık..
  Nice yılları olsun DuyguMasalının :)
  Umarım benim de tatma fırsatım olacak o güzellikleri :)
  Zaten insanların mutluluklarına ortak olunca hissettiğin o duygu çok başka birşey, iyiki dedirtiyor insana tekrar tekrar.. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederiz :) O mutluluğu siz de yaşatıyosunuz insanlara yarattığınız eserlerle tıpkı bize yaşattığınız gibi :) Sizin de nice yıllarınız olsun inşallah tekrar teşekkürler :)

   Sil